RegisterRemind My Password
Sign in
Rezervasyon
Please chose adult.
Tükendi

Doğu Ekspresi Turu Mart

( Yeni )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
% 0 Discount
* There is a discount of up to %0 on this tour.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
0 242 966 75 15
 
info@iskotur.com

ANTALYA ÇIKIŞLI DOĞU EKSPRESİ TURU
4 Gece Otel + 1 Gece Tren Konaklamalı 6 Gün!
Van Programı DAHİL!

Uçak+Tren+Otobüs
Sadece 18 Kişiye Özel Butik Tur

1.Gün 16 Martkissbroken heartheart
Antalya - Van - Van Kahvaltısı - Akdamar Adası - Van Kedi Evi

Sabah 06:30 da Antalya Havalimanında tüm misafirlerimizle buluşmamızın ardından check in işlemlerimi yaptırıyoruz. 08:05'de SunExpress Hava Yollarının XQ7614 sefer sayılı uçuşu ile Van'a hareket ediyoruz.09:55'de Van Ferit Melen Havalimanına ulaşmamızın ardından havalimanında bizleri bekleyen aracımıza yerleşerek meşhur Van Kahvaltımızı alacağımız restoranımıza doğru hareket ediyoruz.(Ekstra) Kahvaltımızın ardından Gevaş Akdamar İskelesine doğru yola çıkıyoruz. Burada bizleri bekleyen teknemize yerleşerek keyifli bir yolculuğun ardından Akdamar Adası’na ulaşacağız. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş, dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan birisi olan Akhtamar Kilisesini ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımlarını dinleyip, kilisenin dış duvarları üzerindeki İncil, Tevrat ve Kur’an-ı Kerim’den alıntı sahnelerin ve mitolojik olayların taş kabartmalarını dikkatle inceliyoruz. Güzel ve etkileyici bir günü ardından Van merkeze dönüyor ve ünlü Van Kedilerini görmek için Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi içerisinde yer alan Van Kedisi Evi’ni ziyaret ediyoruz. Kediler ile ilgili bilgi alıp, bol bol fotoğraf çektikten sonra Van merkezde yer alan otelimize dönüyor, akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. (Hava ve yol durumu sebebiyle Akdamar Adasına geçiş şansımız olmaz ise, Van Kalesi, Halı Müzesi gibi Van merkezde bulunan farklı merkezlere alternatif tur yapılacaktır.)

2.Gün 17 Martbroken heart

Muradiye Şelalesi - İshakpaşa Sarayı - Tuzluca Tuz Mağaraları - Kars 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız ardından bizleri bekleyen aracımıza yerleşerek Kars yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız yolumuz üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi oluyor. Burada vereceğimiz fotoğraf ve kahve molasının ardından yapımı 99 yıl süren, Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri'ndeki son büyük anıt yapısı İshakpaşa Sarayı'na hareket ediyoruz. 18. yy. Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de değeri büyük İshak Paşa Sarayı gezimiz ardından yolumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Türkiye’nin en büyük dağı olan, Ağrı Dağı’nın panoramik fotoğrafını almamız için vereceğimiz mola ardından, Kars yolculuğumuz sırasınca uğrayacağımız son durak olan, Tuzluca’ya ismini veren ve yıllarca kaya tuzu madenlerinin işlenmesi sonrası oluşan Tuz Mağara Galerileri içinde gezinti yapıyoruz. Tuzluca sonrası yapacağımız yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Kars'a ulaşıyoruz. Yine harika anılar biriktireceğimiz muhteşem bir güne uyanmak üzere Kars Kale Otel'de dinlenmeye çekiliyoruz.

3. Gün 18 Martbroken heart

Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

Otelimizdeki kahvaltının ardından, tarihte Anadolu’da kurulan ilk Türk Cumhuriyeti olan Cenubi Garbi Kars Kafkas Cumhuriyeti’ne (Güneybatı Geçici Kafkas Türk) ev sahipliği yapmış Kars’ta, ünlü Kazak Komutan Alexander Nevski adına kilise olarak yaptırılan, günümüzde Fethiye Camisi olarak kullanılan yapıyı görüyor, 2016 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınan Arpaçay’ın kenarında kurulu Ani Harabeleri ile turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1saat 30 dk. sürecek gezimizde, Ermeni ve Selçuklu kültürü yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Anadolu topraklarındaki ilk Türk Camisi olan Ebul Menuçehr Camii, Alparslan’ın Anadolu’yu fethi sonrası camiye çevrilen Ana Katedral, Surp Pirgiç (Keveli Kilisesi) ve birçok tarihi eseri görüyoruz. 1000 Mabetli Ani Harabelerinden ayrılıyor, 1965 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek rakımdaki göllerinden olan ve kış döneminde buz ile kaplanması ile ünlü Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi gölden çıkarılan sarı balık ve yöresel menüler şeklinde aldıktan sonra (ekstra), rengarenk süslemeleri ile bizleri bekleyen Atlı Kızaklarımız ile Çıldır Gölünden turumuza devam ediyoruz.  Kızak turumuzun sonrasında belirli noktalarda buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor, onlar ile birlikte biz de balık avlamaya çalışıyoruz. Çıldır gezimizi fotoğraf molası ile tamamlıyor, Kars’a geri dönüyoruz. Meşhur Kars Kaşarı, Gravyeri ve Bal alışverişleri için serbest zamanın ardından, Otelimizde kısa bir dinlenme molası veriyor, extra akşam yemeğimizi yöresel yemekler şeklinde alıyoruz. Yemek esnasında Kafkas gösterileri izliyoruz. Yemek sonrasında Kars Kalesinin altındaki ışıklandırılmış tarih kokan sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Konaklama Kars Kale Otel

4. Gün 19 Martbroken heart

Sarıkamış Kayak Merkezi ve Kars Şehir Turu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarıçam ormanlarının arasında Sarıkamış’a hâkim bir noktaya inşa edilmiş olan, Ruslar döneminde kraliçe Katerina için yaptırılan Av Köşkünü görüyor, hemen altında teneke mahallesini izliyoruz. Rusların Eski Tren Vagon Fabrikası kalıntılarını fotoğrafladıktan sonra Sarıkamış Kayak Merkezi'ne hareket ediyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından, Doğu Anadolu’da Osmanlı’nın Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 80.000 üzerinde şehit verdiğimiz Sarıkamış’ta, anma törenlerinin yapıldığı alanları ve hemen yolumuz üzerinde bulunan Sarıkamış Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği bilgilerin ışığında Sarıkamış’tan ayrılıyor, Selim üzerinden Serhat şehrimiz ve doğunun Paris’i olarak adlandırılan Kars’a varıyoruz. 40 yıllık Rus esaretinde kalan ve Hollandalı mimarlar tarafından ızgara planlı sokakları ve Baltık Mimarisinde Eski Rus evleriyle adeta bir açık hava müzesi konumundaki Kars’ta; Vali Konağı, İsmet Paşa Okulu, Hekimevi, Güvensoy Konağı gibi birçok eski Rus yapısını, Doğunun Ayasofya’sı olarak adlandırılan On İki Havariler Kilisesi’ni (Kümbet Cami) görüyoruz. Kars çayının hemen yanı başındaki Osmanlı Hamamları, Taş Köprü ve Namık Kemal Kültür Merkezinin panoramik olarak izlenmesinin ardından Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesini geziyor, otelimize yerleşiyoruz. Kısa dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimizle extra yöresel yemekler eşliğinde âşıklar atışmasını dinlemek üzere restoranımıza hareket.

5. Gün 20 Martmail

Doğu Ekspresi ile Kars - Ankara Seyahati 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kars Tren garına transfer oluyor ve TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyoruz. Saat 08:00 'de hareket edecek Doğu Ekspresi ile 24 saat sürecek bir seyahate başlıyoruz. Özellikle Kış manzaralarının en güzelini sunan Kars - Erzurum - Erzincan hattını gündüz saatlerinde geçmenin verdiği bol manzaralı ve keyifli bir seyahat bizi bekliyor olacak. Bugün ve gecemizi birbirinden farklı anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Öğlen ve Akşam yemeği için Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Bu gece Konaklama Trende yataklı kompartımanlarımızda. 

6. Gün 21 Martbroken heartkiss

Ankara - Antalya 

Tren seyahatimiz sabah saat 09:00 sularında Ankara'ya ulaşmamız ile sona eriyor. Rehberimiz bizi Ankara Gar'ında  karşılıyor ve panoramik Ankara gezimizi yapıyoruz. Anıtkabir ve Anadolu Medeniyetler Müzesi gezildikten sonra vaktimize göre tarihi Ankara Evlerinin bulunduğu Hamamönü'nde sizlere verilecek kısa serbest zamanın ardından Esenboğa Havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayollarının 19:45 Ankara-Antalya uçağı ile Antalya'ya dönüyoruz ve anılarımıza harika anılar kattığımız turumuzu sonlandırıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka İSKO TUR organizasyonunda tekrar görüşmek dileği ile ayrılıyoruz. MUTLU KALIN...

 

*Trende acentamıza özel olarak tahsis edilmiş yataklı vagonlarda 2 kişilik kompartımanlarda kalınacaktır. Bu sebeple turumuzda tek kişilik veya 3 kişilik konaklama kabul edilmemektedir. Bu turumuzun tren konaklamasında kullanılan yataklı vagonlar 2 kişiliktir. Çocuk indirimi yoktur. Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. 

TUR ÜCRETİ KİŞİBAŞI: 2.100 TL

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
✅ Antalya > Van Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
✅ Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Dönüş Bileti
✅ Ankara > Antalya Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
✅ Kars Büyük Kale Otelde 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
✅ 1 Gece Van Konaklama
✅ Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
✅ 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Sigorta
✅ Program'da Yazan Tüm Turlar
✅ Otopark Ücretleri

✅ İSKO TUR Refakati 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
❌ Tüm Özel Harcamalar
❌ Tüm Öğle Yemekleri
❌ Tüm Akşam Yemekleri ve Düzenlenecek Aktiviteler
(Kafkas Gösterileri, Aşık Atışmaları ve Kızak gibi..)
❌ Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

*** HARİKA ANILAR BİRİKTİRECEĞİMİZ, MÜTHİŞ MANZARALARDA EN İYİ FOTOĞRAFLARI ÇEKECEĞİMİZ, TARİH-DOĞA VE NOSTALJİ DOLU BU TURUMUZU KAÇIRMAYIN! UNUTMAYIN BU TURUMUZU SADECE 18 ÖZEL MİSAFİRİMİZ İLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ...

 

*** Rezervasyonlar 500 TL Ön Ödeme İle Gerçekleşecektir. Kalan Ödemeler İçin Aralık Ayı Sonuna Kadar Opsiyon Verilecektir.


Tur Hakkında Detaylı Bilgi İçin: 05432752393 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

*** İlgili Kanunlara Göre: "Tur öncesi veya tur sırasında hava muhalefeti, deprem, sel, yangın, terör v.b gibi mücbir sebeplerden dolayı hiç veya gereği gibi ifa edilememesinden doğan zararlardan paket tur düzenleyicisi veya aracısı sorumlu tutulamaz." Rehber, mücbir sebeplerden dolayı programın akışında değişiklik yapmaya ve gerekirse alternatif programlar uygulamakta yetkilidir. Turlarımız Antalya'dan hareket ettiği anda başlar, Antalya'ya dönüldüğü anda biter. Turlarımız Uçak-Otobüs-Tren Ulaşımı-Tur Programı Konaklama ve Rehberlik Hizmetleri ile bir bütündür, ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez. Yolculuk esnasında hava ve yol durumdan kaynaklı gecikmelerden acentamız sorumlu tutulamaz. Yeterli sayıda çoğunluk olmayan turlarda turu iptal etme hakkı İSKO TUR'da saklıdır. Turun iptali durumunda acenta tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Acenta tarafından iptal edilen turlarda misafirlere yaptıkları tüm ödemeler iade edilir.

Print The Page Content
Save as PDF